Popołudnie z Magdą M 18.10.2015

26 października 2015

… z cyklu POPOŁUDNIE Z MAGDĄ M …

Kolejne miłe i ważne spotkanie, tym razem dotyczące Cosmelan (Dermamelan) – jednej z najskuteczniejszych na świecie kuracji zwalczającej przebarwienia o podłożu hormonalnym. Kuracja ta rozjaśnia również małe i specyficzne plamy takie jak: piegi, znamiona barwnikowe i przebarwienia posłoneczne. Cosmelan idealnie się sprawdza jako kuracja na rozszerzone pory oraz regulująca wydzielanie sebum. Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku, jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.

COSMELAN zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinylu, kwas askorbinowy).

 • nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym
 • bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma
 • może być wykonywany o każdej porze roku ale wymaga stosowania kremów z filtrem SPF 50.

ZASTOSOWANIE COSMELANU:

 1. Usuwanie przebarwień – działanie cosmelanu oparte jest na wykorzystaniu substancji których zadaniem jest hamownie tyrozynazy (kluczowy enzymy w procesie wytwarzania melaniny). Substancje obecne w preparacie działają na zasadzie blokowania tego enzymu, są w stanie nawet odwrócić przemiany metaboliczne w łańcuchu.
  Cosmelan w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku jest niewątpliwie najskuteczniejszą kuracją wybielającą która przynosi widoczne efekty w ciągu 21 dni.
 2. Kuracja na rozszerzone pory – zabieg Cosmelan przynosi zadowalające efekty w kuracjach zwężających pory tym samym reguluje pracę gruczołów łojowych dzięki czemu skóra zyskuje świeży wygląd.
 3. Blizny – dzięki dużym właściwościom złuszczającym preparatu Cosmelan blizny ulegają widocznemu spłyceniu, dzięki czemu skóra po zabiegu uzyskuje estetyczny wygląd.
 4. Leczenie tradziku – Cosmelan leczy aktywny trądzik pospolity , można go stosować na trądzik w fazie aktywnej z wyłączeniem ciężkiego stanu ropnego oprócz tego redukuje przebarwienia potrądzikowe.
   

Fot.: Krzysztof Wolf