NOWOŚĆ! Lifting bez skalpela!

2 lutego 2019

Frakcyjna Radiofrekwencja (RF) Mikroigłowa

Innowacyjna Frakcyjna Radiofrekwencja (RF) Mikroigłowa to jeden z najlepszych zabiegów estetycznych ostatnich kilku lat na świecie. Określany jako ‘nieoperacyjny lifting’ oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. Niezastąpiony w leczeniu blizn i rozstępów, zdecydowanie przewyższający wszelkie do tej pory stosowane metody.

Z okazji wprowadzenia do oferty zabiegowej tego nowego zabiegu
Frakcyjna Radiofrekwencja Mikroigłowa ESTEDUAL
ceny promocyjne do końca maja 2019 r. 

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa ESTE DUAL jest skuteczną metodą przeznaczoną do spłycania zmarszczek, rozstępów, blizn i poprawy napięcia skóry. Zaawansowane urządzenie Este Dual wykorzystuje technologię fal radiowych, mikronakłuć i krio. Doskonałe parametry urządzenia pozwalają wykonać skuteczne zabiegu medycyny estetycznej.  

ZOBACZ: CENNIK

Dlaczego zabieg ten jest ARCYMISTRZOWSKI?

 • Zabieg w efektach jest porównywalny do lasera frakcyjnego ale ma zasadniczą przewagę: brak powikłań i cenę zabiegu. Podczas zabiegu wykonywanego laserem frakcyjnym dochodzi do znacznego uszkodzenia naskórka gdyż światło lasera przechodzi kolejno przez warstwy skóry co niestety kończy się ropnymi wykwitami i strupkami, proces leczenia trwa około 2 tygodni. W przypadku RF używamy głowicy ze złotymi igiełkami o długości 0,5 -3 mm  (w zależności od wskazań zabiegowych), przebijamy naskórek i uwalniamy na ułamek sekundy falę radiową, która rozgrzewa skórę na około 45-60 stopni C, tworzymy sztuczny stan zapalny wewnątrz skóry dzięki czemu nasz organizm w procesie naprawczym wytwarza elastynę i kolagen które mają zbawienny wpływ na jakość naszej cery, no i najważniejsze naskórek jest nieuszkodzony zatem możemy funkcjonować „normalnie”. Makijaż jest dozwolony na drugi dzień po zabiegu,
 • Zaletą RF mikroigłowej jest to, że zabieg bardzo stymuluje skórę, a okres rekonwalescencji jest krótki,
 • RF mikroigłowy przewyższa inne zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej ponieważ działa bezpośrednio wewnątrz skóry. Dzięki temu, umożliwia osiągnięcie bardziej spektakularnych efektów zabiegu przy krótkim  czasie gojenia. Co więcej, technologia RF mikroigłowej pozwala wykonywać zabiegi na znacznie większej głębokości (nawet 3,0 mm) podczas gdy klasyczne lasery sięgają nie głębiej niż ok 1,7 mm. Dlatego też między innymi jest tak skuteczna w usuwaniu rozstępów, cellulitu, blizn potrądzikowych i operacyjnych , zmarszczek  oraz uniesieniu powiek jak i samym odmłodzeniu skóry.
 • Liczne wskazania do zabiegu: zapewnia istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, poprawę gęstości i jędrności skóry, zwężenie porów, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry.

Jak działa radiofrekwencja (RF) i mikronakłuwanie?

Radiofrekwencja RF to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF), które powodują mocne ogrzanie skóry właściwej. W ten sposób wywołują szok termiczny prowadzący do wzbudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Tak więc poprzez podgrzanie można sztucznie wywołać proces odnowy skóry właściwej, a w konsekwencji uzyskać efekt jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry. Kluczowe jest to, aby z temperaturą 45-60 stopni dotrzeć na odpowiednią głębokość. Niższa temperatura nie uruchomi właściwych procesów regeneracji, a zbyt wysoka powoduje zwęglanie tkanek.

Mikronakłuwanie to z kolei zabieg, w którym wykorzystuje się wałek z mikroigłami do mechanicznego pobudzenia skóry. Takie działanie, poprzez uszkodzenia mechaniczne, także stymuluje procesy naprawcze.

Radiofrekwencja mikroigłowa to jednoczesne działanie radiofrekfencji i mikronakłuwania, to przykład działania sił synergii, czyli połączenia różnych rodzajów terapii podczas jednego rodzaju zabiegu w celu osiągnięcia wielokrotnie lepszych efektów, niż gdyby stosować je oddzielnie. Przy minimalnych kontrolowanych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji tkanki do intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny, przez co skóra uzyskuje jędrność i blask. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy a zabieg skuteczniejszy. Wykorzystywany prąd RF bipolarny, działający sub-ablacyjnie, jest przy tym bezpieczny, nie występuje ryzyko poparzeń oraz przebarwień, powszechnie występujących przy zabiegach laserowych.

Urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej ESTEDUAL ma głowicę wyposażoną w mikroigły, które po wkłuciu na głębokość‡ od 0,5 do 3,0 mm podgrzewane są na całej długości lub na ich końcu. To bardzo ważne, bo w ten sposób podgrzewane są wszystkie warstwy skóry lub tylko na określonej głębokości.

W radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie, jak głęboko i z jaką… temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny.

Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana jest przy użyciu wymiennych (jednorazowych dla każdego klienta) kartridży z pozłacanymi igłami o regulowanej długości: od 0,5 mm, do 3,0 mm. Głowice mają obszar zabiegowy:

 • 1 cm2 oraz 25 igieł (5×5) na twarz
 • 49 igieł (7×7) na ciało.

Urządzenie ESTE DUAL posiada głowicę chłodzącą dla lepszej efektywności zabiegów. Szeroki zakres regulacji parametrów pozwala na zabiegi od bardzo delikatnych po bardzo intensywne. 

Z czym można łączyć zabieg?

Botulina lub inne iniekcje preparatu bio-zgodnego (np. kwas hialuronowy) mogą być wykonane nawet na jednej wizycie, ale po zabiegu RF. Natomiast, jeśli wcześniej była wstrzykiwana botulina czy iniekcje minerałów, należy przez pół roku używać igły o długości maximum 0,5 mm, aby nie zaburzać rezultatów.

Czas trwania zabiegu

Zabieg trwa ok. 40 minut do 1,5 godziny zależnie od wielkości powierzchni zabiegowej.

Częstotliwość zabiegów

Ilość zabiegów zależy od indywidualnej diagnozy wykonującego zabiegi, od wieku i kondycji skóry pacjenta oraz od rodzaju problemu, ale z reguły zalecana jest seria 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępach 1 miesiąca. Po tej serii można robić jeden zabieg (tzw. ‘przypominający’) raz na kwartał lub co pół roku w celu odświeżenia i utrzymania efektów.

Efekty

Efekty RF mikroigłowej można podzielić‡ na te od razu widoczne i te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze, dzieje się™ przez kilka kolejnych tygodni (do 2-5 miesięcy) po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skracania się™ i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań.„ Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają… się™ drobne zmarszczki, a blizny i rozstępy ulegają spłyceniu lub całkowitej likwidacji.

Wskazania

 • Wiotka, mało jędrna skóra twarzy, szyi, dekoltu
 • Korekta owalu twarzy, opadające policzki tzw. chomiki
 • Zmarszczki i drobne linie (również w trudno dostępnych miejscach: warga górna, pod oczami, powieki)
 • Skóra zwiotczała i mało napięta na dowolnym obszarze ciała (ramiona, biust, uda, pośladki, brzuch – zwłaszcza po ciąży lub intensywnym odchudzaniu)
 • Powiększone ujścia gruczołów łojowych – potocznie pory
 • Powierzchowne blizny
 • Przebarwienia, hiper- lub hipo – pigmentacja
 • Skóra po-trądzikowa i atroficzna
 • Kuperoza, skóra naczyniowa
 • Rozstępy, cellulit

Zalecenia po zabiegu

Ponieważ zabieg polega na mikronakłuciach skóry i działaniu termicznym, to po zabiegu skóra jest podrażniona i zaczerwieniona – co jest sytuacją normalną. W zależności od indywidualnych predyspozycji podrażnienia te ustępują po kilku godzinach lub kilku dniach.

 • przez okres ok 2 tygodni należy unikać opalania się w solarium i na słońcu oraz unikać naświetlania promieniami UV
 • przez ok 3 dni należy stosować kremy z wysokim filtrem UV
 • przez okres ok 2 tygodni unikać pobytu w saunie i pływania
 • należy dbać o higienę a kosmetyki (kremy dedykowane po zabiegach z przerwaniem ciągłości naskórka) można stosować najwcześniej po 12 godzinach od zabiegu
 • przez ok 1 tydzień nie wolno drapać ani trzeć skóry, stosować mydła i środków drażniących do pielęgnacji
 • w przypadku wystąpienia opryszczki (u nosicieli wirusa Herpsa) należy zastosować odpowiednią maść

Przeciwwskazania

 • cukrzyca oraz choroby autoimmunologiczne – po uzyskaniu zgody lekarza
 • choroby autoimmunologiczne m.in. choroba Gravesa Basedowa i zapalenie tarczycy typu Hashimoto (przewlekłe zapalenie tarczycy), stwardnienie rozsiane (SM), nużliwość mięśni – (miastenia), reumatoidalne zapalenie stawów, twardzinę, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo-ścięgnisty, bielactwo, łuszczyca, łysienie plackowate i in. (ostrożnie przy swędzeniach skóry niezidentyfikowanego pochodzenia, AZS, alergiach np. na metal)
 • przyjmowanie leków sterydowych i zawierających kortykosteroidy, antybiotyków
 • łuszczyca i trądzik w fazie aktywnej
 • hemofilia, choroby krwi, hepatopatia (choroby wątroby) i krwawienia
 • choroby, rany skóry, infekcje, wrzody i zmiany skórne – bakteryjne, grzybicze i wirusowe
 • zastawka serca, choroby serca, zawał, zakrzepica, rozrusznik
 • infekcje, gorączka i stany podgorączkowe
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (na rozrzedzenie krwi)
 • bielactwo (z uwagi na inną regenerację skóry)
 • upośledzenie pracy układu chłonnego, żylnego, choroby zakaźne, gruźlica
 • choroby wątroby, nerek, epilepsja
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby tarczycy (nieuregulowane)
 • choroby nowotworowe i okres do 5 lat po ich przebyciu oraz ogólnoustrojowe
 • choroby krwi (anemia, małopłytkowość)
 • przyjmowanie leków niesterydowych leków przeciwzapalnych (np. Aspiryny, Acard) nawet w ciągu kilku ostatnich dni przed zabiegiem
 • zaburzenia czucia, zaburzenia gojenia się
 • metalowe, silikonowe implanty w okolicy zabiegowej
 • rozrusznik serca
 • skłonność do krwawień wewnętrznych np. z przewodu pokarmowego
 • zaćma
 • skłonność do keloidów, bliznowaceń
 • zaburzenia ukrwienia obwodowego
 • wirusowe zapalenie wątroby
 • wszczepiona pompa insulinowa
 • terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami
 • trądzik różowaty (przy skórze naczyniowej stosowane są mniejsze natężenia i głowica frakcyjna)

A także:

 • Przebyte zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (wypełniacze, botoks, nici PDO itp.) Botulinę lub inne iniekcje preparatu bio-zgodnego (np. kwas hialuronowy) mogą być wykonane nawet na jednej wizycie, ale po zabiegu RF. Natomiast, jeśli wcześniej była wstrzykiwana botulina czy iniekcje minerałów, należy odczekać pół roku lub w ostateczności używać igły o długości maximum 0,5 mm, aby nie zaburzać rezultatów.
 • Osoby ze skłonnością do opryszczki powinny na 24h przed zabiegiem zastosować działanie profilaktyczne np. Heviran
 • Zaburzenia uniemożliwiające komunikowanie się, spożywanie alkoholu i innych środków odurzających  przed zabiegiem